Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

Ogłoszenia duszpasterskie

5 - 12 STYCZNIA 2020 R. II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020 r.
09/01

O godz. 14.00 nabożeństwo z Jasełkami dla dzieci, z udziałem dziecięcego chóru „Promyki Maryi” z Zębowic.
Od godz. 18.00 do 19.00 comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 

Poniedziałek – 06.01.2020 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody.
Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na Misje.
W naszej parafii tego dnia kolędować będą „Kolędnicy Misyjni” w trzech grupach. Rozesłanie kolędników po Mszach św. o godz.: 8.30, 10.00 i 11.30. Rozpoczęcie kolędowania ok. godz. 14.00. Pójdą trzy grupy kolędników: I grupa, ulicami: Klasztorną, Kalwaryjską i Strzelecką; II grupa, ulicami: Olescha, Leśną, Wolności i Rynek; II grupa, ulicami: Szkolną, Boczną, Krótką, Powstańców i Leśnicką. Kolędy parafialnej w tym dniu nie będzie.
 

Wtorek – 07.01.2020 r.

O godz. 6.30 Koronka do św. Anny, a po niej Msza św. za żyjących i zmarłych dobrodziejów Bazyliki i klasztoru oraz członków Bractwa św. Anny.
O godz. 11.00 pogrzeb naszej parafianki: Ś.P. Teresy Adamowicz.
O godz. 14.30 odwiedziny kolędowe w parafii na ulicach: Szkolnej, Rynek i Leśnicka. Z racji na kolędę Mszy św. szkolnej jeszcze nie będzie.
 

Niedziela 12.01.2020 r. – Święto Chrztu Pańskiego

W sanktuarium odbędzie się Pielgrzymka FZŚ.
O godz. 14.00 nabożeństwo przy żłóbku dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich połączone z Koncertem Kolęd w wykonaniu Orkiestry z Góry Św. Anny.
Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 

Inne ogłoszenia:

W sobotę 11 stycznia odbędzie się „Kolęda dodatkowa”. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub na furcie klasztornej do piątku tj., do 10 stycznia.
bp Ordynariusz serdecznie zaprasza do udziału w Orszaku Trzech Króli, który w poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku, przemaszeruje ulicami Opola. O godz. 15.00 – rozpoczęcie orszaku na Rynku w Opolu przed wejściem do Ratusza.
Wszystkim z serca życzymy zarówno spokojnej i błogosławionej niedzieli, jak i całego nadchodzącego tygodnia, a parafianom szczególnego błogosławieństwa bożego na czas odwiedzin duszpasterskich.

24 LISTOPADA - 1 GRUDNIA 2019 R.
24/11

Niedziela Chrystusa, Króla Wszechświata – 24.11.2019 r.

 • Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Chrystusowi Królowi można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uczynimy to na nabożeństwie o godz. 14.00.
 • Przed Bazyliką zbiórka do puszek na remont Katedry w Opolu.
 • Dzisiaj rozpoczynamy kiermasz adwentowy, w trakcie którego można nabyć ozdoby adwentowe i bożonarodzeniowe, wykonane przez naszych parafian. Zebrane ofiary przeznaczone będą na potrzeby naszych misji franciszkańskich. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w kiermaszu.

 

Wtorek – 26.11.2019 r.

 • O godz. 6.30 Koronka do św. Anny, a po niej Msza św. za żyjących i zmarłych dobrodziejów bazyliki, kalwarii, klasztoru i Bractwa św. Anny.
 • O godz. 18.00 Msza św. szkolna.

 

Piątek – 29.11.2019 r. – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

 • W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Sobota – 30.11.2019 r. – Święto św. Andrzeja Apostoła i męczennika

 • O godz. 18.00 Msza św. niedzielna.

 

Pierwsza Niedziela Adwentu – 01.12.2019 r.

 • O godz. 11.30 Pielgrzymka Pszczelarzy.
 • O godz. 14.00 serdecznie zapraszamy na nieszpory adwentowe.
 • Po Mszach św. poświęcenie wieńców i świec Adwentowych.
 • Od godz. 18.00 do 19.00 comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Inne ogłoszenia:

 • Przypominamy, że w czasie trwania Adwentu, jak nas uczy Przykazanie Kościelne, nie uczestniczymy, ani nie organizujemy hucznych zabaw.
 • Już dzisiaj informujemy, że Msze św. Roratnie będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 rano. W soboty, po Roratach, zapraszamy dzieci na wspólne śniadania.
 • Również w tym roku chcemy wspomóc materialnie dzieci z sierocińca na Ukrainie w miejscowości Kolomyia, prowadzonej przez s. Weronikę. Sierociniec jest domem dla 7 dziewczynek i 2 chłopców. Siostra jest dla nich opiekunem i mamą. Przyznała,że wszystko się przydaje, ale najbardziej brakuje im środków czystości (proszki, płyny do prania, mycia itp.), środki higieny osobistej (szampony, żele pod prysznic, mydła, pasty do zębów), produkty żywnościowe z długim terminem ważności (kasza, mąka, ryż, makaron itp.) Można również składać ofiary pieniężne. Dary można składać na furcie klasztornej do 15 grudnia. Pieniądze będą wsparciem na konieczne bieżąceopłaty związane z funkcjonowaniem. Za każdy dar serca dziękujemy w imieniu Siostry oraz dzieci.
 • Przy furcie klasztornej są do nabycia:Gość Niedzielny z ciekawymi artykułami, ogłoszenia na najbliższy tydzień oraz są przyjmowane intencje mszalne.

 

Wszystkim życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli a naszym gościom i pielgrzymom szczęśliwego powrotu do swoich domów i rodzin.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.