Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

WIELKI ODPUST KALWARYJSKI KU CZCI ANIOŁÓW STRÓŻÓW

W ostatni weekend sierpnia (25-27.08.2017) odbył się odpust Aniołów Stróżów połączony z obchodami kalwaryjskimi. Pierwszą grupą przybyłą do Sanktuarium, była 95 Piesza Pielgrzymka z parafii w Niedobczycach, która zawitała do naszego sanktuarium w czwartek 24 sierpnia 2017 r.

 

Tradycyjnie przed obchodami kalwaryjskimi w czwartek (24 sierpnia) w kaplicy Trzeciego Upadku, o godz. 18.30 odprawiono Mszę św.  z prośbą o błogosławieństwo i pogodę na czas tego odpustu. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił nasz współbrat o. Zachariasz Kowalski. Modlitwy zaowocowały przepiękną pogoda na czas trwania obchodów.

 

Piątek (25 sierpnia) tradycyjnie był dniem przybywanie na Górę św. Anny pielgrzymów głównie z terenów Opolszczyzny, ale tradycyjnie przybyli pielgrzymi z okolic Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. O godz. 18.00 Mszą św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Zenon Kijaczko, rozpoczął się Odpust ku czci Aniołów Stróżów. Wieczorem o godz. 20.00 Bazylika rozbrzmiewała śpiewem Koronki do św. Anny.

 

W sobotę (26 sierpnia) o godz. 13.00 spod Kościoła Krzyża wyruszyła wielotysięczna rzesza pielgrzymów na kalwaryjski szlak, by rozważać bolesne stacje dróżek Maryjnych. Jak zawsze największym przeżyciem dla pielgrzymów był moment wyprowadzenia figury, trumny Matki Bożej, którą niosą Apostołowie i moment symbolicznego pogrzebu w Porębie. O godz. 20.00 w Bazylice, odbyło się nabożeństwo, które prowadził chór „FRATERNITAS” z naszej franciszkańskiej parafii w Nysie, który wykonał przepiękną „Kalwarię Wejherowską”, przedstawiającą 14 stacji Drogi Krzyżowej. W czasie tego nabożeństwa Słowo Boże wygłosił o. Seweryn Masarczyk.

 

W niedzielę (27 sierpnia), od godz. 7.30, Poręba rozbrzmiewała śpiewem Godzinek ku czci św. Anny. A o godz. 8.00 rozpoczął się przepiękny obrzęd ukazania pielgrzymom figury Matki Bożej Wniebowziętej, która w uroczystym orszaku (procesji) wyruszyła do Groty Lurdzkiej, gdzie odprawiono uroczysta Sumą Odpustową. Sumie przewodniczył o. Prowincjał Alan Brzyski z Wrocławia.

 

Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom, którzy poświęcili swój czas dla Boga, dla Maryi i dla Patronki naszej Śląskiej Ziemi św. Annie. Do zobaczenia na kolejnych odpustach i uroczystość na Górze św. Anny.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.