Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE KU CZCI ŚW. ANNY – 29/30 LIPCA 2017

Jak co roku centralne obchody odpustowe ku czci św. Anny, patronki Śląskiej Ziemi, trwały dwa dni. W sobotę 29 lipca 2017 r. o godz. 17.30, cała wspólnota braci zakonnych wraz z wiernymi w uroczystej procesji udała się bocznej kaplicy św. Anny, gdzie zostały odprawione Nieszpory ku czci św. Anny. Po skończonych nieszporach, przy śpiewie litanii do św. Anny procesja udała się do bazyliki gdzie oprawiono uroczystą Mszę św., której przewodniczył o. Gwardian Jonasz Pyka, a kazanie wygłosił o. Kunibert Kubosz (franciszkanin z Kłodzka, wieloletni proboszcz tutejszej parafii).

 

Następnego dnia, w niedzielę 30 lipca od samego rana dało się odczuć uroczystą atmosferę. Od samego rana do Sanktuarium przybywały piesze pielgrzymki by pokłonić się św. Annie Samotrzeciej. Krótko przed godziną 11.00 wyruszyła z bazyliki procesja z cudowną figurą św. Anny do Groty Lurdzkiej, przy asyście strażaków z Wysokiej i żołnierzom w historycznych strojach feletron z cudowną figurą niosły rodziny z Góry św. Anny i Poręby. Sumie odpustowej przewodniczył ks Bp. Andrzej Czaja (ordynariusz opolski), a kazanie wygłosił ks. Bp Jan Kopiec (ordynariusz gliwicki). Uroczystą liturgię ubogacała licznie zebrana orkiestra  i chór Bazyliki św. Anny pod dyrekcją br. Krzysztofa. Uroczyste nieszpory w Grocie Lurdzkiej o godz. 14.00 zakończyły ten piękny odpust. Wszystkim pielgrzymom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie św. Anny na swoje urodziny (imieniny), jako Franciszkanie strażnicy tego świętego miejsca składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech nasza patronka wyprasza nam potrzebne łaski u swojego wnuka a naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu tak licznie u naszej babci Anny na Wielkich Obchodach Kalwaryjskich.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.