Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

Śmierć o. Konrada Kik

Dnia 8 stycznia 2020 r. zmarł w Szpitalu w Strzelcach Opolskich nasz współbrat o. Konrada Kika OFM. Przeżył lat 59, w zakonie 39, w kapłaństwie 33. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek 13 stycznia 2020 r., w Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny. Trumna z ciałem  została wystawiona w kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej na Rajskim Placu. O godzinie 11:00, po odmówionym wcześniej Różańcu rozpoczęła się Msza święta pogrzebowa, której przewodniczył ks. bp Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Słowo Boże wygłosił o. Remigiusz Gruca, pochodzący jak o. Konrad z naszej franciszkańskiej parafii w Borkach Wielkich. Zaś ceremonie pogrzebowe miały swój finał na przyklasztornym cmentarzu, gdzie złożono doczesne szczątki ojca Konrada. Obrzędowi pogrzebu przewodniczył o. Kunibert Kubosz.

 

o. Konrad urodził się w 26. listopada 1960 r. w Oleśnie jako syn Józefa i Gertrudy z domu Gałecka. Do Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 25 sierpnia 1979 r. Pierwszą profesję po rocznym nowicjacie złożył 31 sierpnia 1980 r. w Borkach Wielkich. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Kłodzku przyjął święcenia prezbiteratu 24. maja 1986 r. we Wrocławiu-Karłowicach.

 

Posługiwał w klasztorach: Góra Świętej Anny – Sanktuarium (1986-1988, 1997-2000, 2009-2020), Nysa (1988-1994), Legnica (1994-1997), Wrocław-Karłowice (2000-2003) i Duszniki-Zdrój (2003-2009). Pełnił funkcję gwardiana w klasztorze w Nysie i wikariusza domu w Sanktuarium w Górze Świętej Anny. Jako misjonarz ludowy wygłosił wiele rekolekcji parafialnych i poprowadził misji ludowych.

 

W ostatnich latach zmagał się z chorobą nowotworową. Swoim przeżywaniem choroby podzielił się na łamach „Gościa Niedzielnego” . Po długiej i wyczerpującej chorobie zmarł 8 stycznia po północy w szpitalu w Strzelcach Opolskich.

 

Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.