Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

PIELGRZYMKA MOTOCYKLISTÓW – 05.08.2018 R.L

W niedzielę, 5 sierpnia 2018 r., przy pięknej pogodzie, Góra św. Anny po raz XVI została opanowana przez miłośników jazdy na motocyklach. Pojawili się miłośnicy jednośladów z regionu, ale nie brakowało również gości z Zakopanego, Niemiec, Czech czy Szczecina. Motocykliści przyjechali całymi rodzinami, by naładować “duchowe akumulatory”, a także swoimi datkami wesprzeć potrzebujące pomocy organizacje pozarządowe, jak również Franciszkanów, którzy niosą pomoc dzieciom w Aleppo. Przybyło ich około 10 000, wszyscy nie zmieścili się w Grocie Lurdzkiej, dlatego też cała miejscowość stała się jednym wielkim parkingiem dla motorów nie mówiąc o samochodach.

 

Wielka ilość uczestników cieszy i jednocześnie pokazuje, że motocykliści, to nie włóczędzy jeżdżący bez celu, ale to prawdziwi pielgrzymi, którzy znają cel swojego podróżowania. A ten cel wyznacza im sam Pan Jezu wnuk św. Anny, patronki tego świętego miejsca. Uroczysta sumę dla motocyklistów o godz. 11.30 w Grocie Lurdzkiej odprawił i słowo Boże wygłosił o. Teofil Czarniak (Minister Prowincjalny, Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP), którzy przybył do nas z Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Andrzeja Złoczowskiego z Raciborza, który przed 16 laty zapoczątkował Pielgrzymkę motocyklistów na Górę św. Anny i co roku ją organizuje.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.