Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

Misjonarz Miłosierdzia

W związku z Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszu Miłosierdzia (08.12.2015 – 20.11.2016), Papież Franciszek powołał do pełnienia posługi Misjonarzy Miłosierdzia 1140 prezbiterów z całego świata. Po zakończeniu jubileuszu Ojciec Święty przedłużył ich posługę aż do odwołania. Obecnie na świecie jest 895 Misjonarzy Miłosierdzia – z czego w Polsce posługuje 72 (stan na 2018 rok). Lista wszystkich polskich misjonarzy dostępna jest tutaj.

 

 

Kto to?

  • Kapłan powołany przez papieża, by w jego imieniu głosić prawdę o miłosierdziu Bożym
  • Zadania wskazane przez Franciszka: bycie znakiem matczynej troski Kościoła o Lud Boży; bycie żywym znakiem przygarniającego Ojca w niebie; rekolekcjoniści Miłosierdzia; pomoc dla osób wracających do życia sakramentalnego
  • Kapłan, który otrzymał władzę przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej (m.in. profanacja Najświętszego Sakramentu).

 

 

Dla kogo?

  • dla osób o trudnej sytuacji życiowej, którym trudno podjąć spowiedź po wielu latach;
  • dla osób, które popełniły grzechy, których rozgrzeszenie zarezerwowane jest dla Stolicy Apostolskiej;
  • dla osób, które szukają drogi do uporządkowania życia

 

 

Kiedy?

Powołany przez papieża Franciszka Misjonarz Miłosierdzia o. Arnold Gillner podejmuje posługę w konfesjonale w Bazylice św. Anny Samotrzeciej na Górze św. Anny. Jest możliwość umówienia spotkania w ustalonym terminie, po uprzednim kontakcie: tel.: 609 203 603; e-mail: agillner@post.pl

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.