Sanktuarium św. Anny

na Górze św. Anny

DROGA KRZYŻOWA NA KALWARII – 30.03.2018 R.

W Wielki Piątek tradycyjnie już o godz. 9.00 licznie przybyli pielgrzymi na Górę św. Anny zebrali się  przy kaplicy WIECZERNIKA, by tam rozpocząć Drogę Krzyżową ścieżkami naszej kalwarii. Stąd po wysłuchaniu pierwszego kazanie które wygłosił o. Kamil Tymecki (duszpasterz powołaniowy i młodzieżowy z Domy Pielgrzyma na Górze św. Anny) wyruszyliśmy w kierunku Góry Oliwnej do Poręby.W czasie Drogi Krzyżowej rozważano teksty i modlitwy z naszej Kalwaryjki, przeplatane kalwaryjskimi pieśniami.

 

Po dojściu do kaplicy Piłata po krótkiej przerwie pielgrzymi wysłuchali kolejnego kazanie, które wygłosił o. Romuald Trojnar (misjonarz z Góry św. Anny). Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański, pątnicy wyruszyli w dalsza drogą. Rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Po mozolnej i trudnej drodze około godz. 13.30 dotarliśmy do Trzech Krzyży, gdzie na zakończenie obchodów odbyły się Ceremonie Wielkiego Piątku, które poprowadził i wygłosił trzecie kalwaryjskie kazanie o. Zachariasz Kowalski. Obchody zakończono przeniesień Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do kaplicy Grobu Bożego.

 

W tym miejscu kierujemy słowa podziękowania do wszystkich KALWARYJSKICH PIELGRZYMÓW, którzy razem z nami przeżywali tajemnice Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa, pogłębiając swą wiarę i okazując ogromne przywiązanie i miłość do św. Anny Samotrzecie patronki naszego Sanktuarium. Bóg zapłać!

 

Jednocześnie gorąco zapraszamy na kolejne uroczystości i odpusty jakie w tym roku odbędą się na Górze św. Anny.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Góra Św. Anny, Klasztorna 6.